SVEIKINAME!

IV Nacionalinis Lietuvos akordeonistų konkursas

2022 m. balandžio 22 – 23 dienomis Varėnoje vyko IV Nacionalinis Lietuvos akordeonistų konkursas. Tai vienas reikšmingiausių ir masiškiausių akordeono muzikos konkursų Lietuvoje, suburiantis visą Lietuvos akordeono muzikos bendruomenę – muzikos ir meno mokyklų akordeono dalyko mokinius, pedagogus, akademikus, profesionalius muzikantus. Renginys organizuojamas kas dvejus metus, vis kitame regione: 2016 m. Klaipėdoje, 2018 m. akordeono muzika skambėjo Šiauliuose, 2020 m. – Kaune, o šiemet konkursas pakvietė pažinti Dzūkijos širdimi laikomos Varėnos grožį. Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos, Lietuvos nacionalinės akordeonistų sąjungos ir Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos organizuojamame konkurse šiemet dalyvavo daugiau nei 150 dalyvių iš visos Lietuvos, juos vertino kompetentinga akordeono profesionalų žiuri, sudaryta iš daugiau nei 50 atstovų.

Balandžio 22 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos koncertų salėje bei Varėnos kultūros centro parodų salėje vyko Lietuvos muzikos ir meno mokyklų ir konservatorijų moksleivių bei aukštųjų meno mokyklų studentų – solistų, ansamblių ir orkestrų – atliekamų programų perklausos.

Šiame konkurse taip pat dalyvavo ir Jašiūnų muzikos mokyklos jaunieji akordeonininkai:

Jašiūnų muzikos mokyklos akordeonų kvintetas Olgerd Motuz, Tomas Michalcevičius, Uršula Domulevič, Jakub Snarski,  Robert Kolyško (mokytojas Aleksandr Godovščikov)  tapo IV Nacionalinio Lietuvos akordeonistų konkurso III vietos laureatais,

Jašiūnų muzikos mokyklos akordeonų kvartetas Olgerd Motuz, Tomas Michalcevičius, Jakub Snarski,  Robert Kolyško (mokytojas Aleksandr Godovščikov) – tapo diplomantais!

Didžiuojamės ir sveikiname!