TARPTAUTINIS MARKO ROTHKO KONKURSAS

2023 metų balandį Daugpilyje vyko II -asis tarptautinis Marko Rothko šiuolaikinės muzikos jaunųjų atlikėjų konkursas, kuriame dalyvauja vaikai ir jaunimas iki 21 metų.

Konkurso organizatoriai sulaukė daugiau nei 260 paraiškų iš Kanados, Lenkijos, Vengrijos, Lietuvos, Estijos, taip pat kelių Latvijos miestų. Konkurentų pasirodymą vertino žiuri nariai iš Latvijos, Lietuvos, Ukrainos, Izraelio ir Kanados.

Konkurso tikslas – skatinti jaunųjų muzikantų muzikinių įgūdžių lavinimą ir pagerbti Daugpilyje gimusio pasaulinio garso amerikiečių menininko, abstraktaus ekspresionizmo ir spalvinės srities tapybos pradininko Marko Rothko vardą.

Tarptautinį Marko Rothko šiuolaikinės muzikos jaunųjų atlikėjų konkursą organizuoja Daugpilio savivaldybė bendradarbiaudama su Daugpilyje esančiu Marko Rothko meno centru, Daugpilio universiteto Muzikos ir menų fakultetu.

Konkursas vyksta 2 etapais – 1 etape vertinami dalyvių vaizdo įrašai, o į 2-ąjį etapą kviečiami tik 1 vietos laureatai.

Sveikiname mūsų mokyklos fortepijoninį duetą MILENĄ TRIFONOVĄ ir KAMILIJĄ RYNKUNAITĘ bei jų mokytoją NATALIJĄ AFANASJEVĄ laimėjus III vietos laureato diplomą šiame konkurse!