FESTIVALIS „XX AMŽIAUS MUZIKA“

2023 m. balandžio 26  d. Trakų meno mokyklos Didžiojoje salėje skambėjo fortepijono garsai. Jau dvidešimtą kartą į respublikinį fortepijono muzikos festivalį „XX amžiaus muzika“ susirinkę jaunieji pianistai iš Vilniaus, Kauno, Druskininkų, Grigiškių, Elektrėnų, Rūdiškių, Pagirių, Rudaminos, Jašiūnų, Veiverių, Trakų meno ir muzikos mokyklų atliko XX a. ir šiuolaikinių lietuvių bei užsienio kompozitorių kūrinius fortepijonui. Festivalyje dalyvavo Jašiūnų muzikos mokyklos fortepijono skyriaus mokytojos Natalijos Afanasjevos 1 klasės mokiniai KORNELIJA TOMAŠEVIČ, ADRIANA SONGIN ir SAVELIJ VOITUKOVIČ bei išplėstinio ugdymo programos mokinys SAVELIJ ČEPULIONIS. Festivalio tikslas –  skatinti domėtis XX-XXI amžiaus fortepijonine muzika, todėl visi dalyviai turėjo  atlikti vieną laisvai pasirinktą XX-XXI a. kompozitoriaus kūrinį. Fortepijoninis trio – Kornelija Tomaševič, Adriana Songin ir Savelij Voitukovič – atliko kompozitoriaus Manfredo Šmitco (Manfred Schmitz) kūrinį 6 rankoms  „Das kleinste Menuett der Welt“, o Savelij Čepulionis atliko šiuolaikinio japonų kompozitoriaus Mizuno Yoshiki kūrinį „Blue Bird“.

Festivalio dalyviai bei jų mokytoja buvo apdovanoti padėkos raštais. Linkime sėkmės jauniesiems pianistams ir dėkojame jų mokytojai Natalijai Afanasjevai!