FESTIVALIS „FORTISSIMO“

2023 m. lapkričio 25 d. mūsų mokyklos mokiniai brolis ir sesuo BEATA ir FABIAN STANKOVSKI dalyvavo VI jaunųjų muzikos atlikėjų festivalyje „FORTISSIMO“. Šis festivalis išskirtinis yra savo erdvėmis, kuriose organizuojamas. Kiekvienais metais festivalis „Fotissimo“ vyksta vis kitoje Vilniaus erdvėje. Šiemet renginys vyks Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius). Tai nuostabi sostinės koncertų salė, kurioje skamba įvairi muzika, kurioje koncertuoja pasaulyje žinomi atlikėjai. Šv. Kotrynos bažnyčia yra pirmoji šalies nepriklausomybės laikotarpiu kompleksiškai restauruota Vilniaus bažnyčia, jau tapusi Vilniaus miesto simboliu. Bažnyčia stovi sostinės Senamiestyje. Tai vėlyvojo baroko bažnyčia, pastatyta 1625–1743 m. Ji yra dalis buvusio Benediktinių vienuolyno ansamblio. Bažnyčios siluetas gerai matomas iš įvairių Senamiesčio vietų. Antrojo pasaulinio karo metu bažnyčia stipriai nukentėjo, išvogta daug meno kūrinių. 2006 m. gegužės 27 d. restauruota Šv. Kotrynos bažnyčia atvėrė duris lankytojams.

Beata ir Fabian neišsigando didelės salės ir  puikiai pasirodė. Tikimės, kad ši patirtis suteiks jiems įkvėpimo tobulėti kaip muzikantams ir toliau aktyviai dalyvauti mokyklos ir visos bendruomenės koncertinėje veikloje.

Beatą ir Fabianą festivaliui paruošė mokytoja Viktorija Mameniškienė, jiems akompanavo mokytoja Nadiežda Klokatova.