SUSITIKIMAS SU MENININKU KŠIŠTOFU SOKOLOVSKIU

Šalčininkų rajono mero Zdzislavo Palevičiaus iniciatyva 2023 metų gruodžio 21 d. Vilkiškių turizmo ir jaunimo centre surengtas susitikimas su iš Eišiškių kilusiu menininku Kšištofu Sokolovskiu.  Kšištof Sokolovski yra polichrominių neosakralinių interjerų autorius, pavyzdžiui, koplyčiose Klebark Wielki mieste (Lenkija) ir seserų saleziečių vienuolyne Jeruzalėje. Be to, jis projektuoja ir kuria pasaulietinius interjerus, vadovaudamasis savo neosakralinio meno idėjos dvasia. Pagrindinės jos prielaidos pagrįstos vizualinių formų, harmoningai sujungiančių dvasinės tikrovės pusės pateikimą su šiuolaikiniu pasaulio ir paties žmogaus supratimu, paieška. Jam atstovauja „Galeria Bohema“ Varšuvoje ir Manuelio Zoia galerija Milane. Verta paminėti, kad pastarosiomis dienomis Kšištof gavo II-ąjį Biennale Via Carpatia kuratoriaus garbės apdovanojimą, kuriame buvo eksponuojami 668 menininkų darbai iš 12 šalių.

Susitikime dalyvavo Lenkijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Konstanty Radziwiłł su žmona, Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, rajono mokyklų jaunimas, o muzikiniais pasirodymais renginį papuošė Jašiūnų muzikos mokyklos 6 klasės mokinė BEATA STANKOVSKA ir jos smuiko mokytoja VIKTORIJA MAMENIŠKIENĖ, kurioms akompanavo mokytoja NADIEŽDA KLOKATOVA.