NACIONALINIS LIETUVOS AKORDEONISTŲ KONKURSAS

2024 m. balandžio 4–6 dienomis Širvintose vyko 5-asis Nacionalinis Lietuvos akordeonistų konkursas. Tai vienas reikšmingiausių ir masiškiausių akordeono muzikos konkursų Lietuvoje, draugėn suburiantis Lietuvos akordeono muzikos bendruomenę: muzikos ir meno mokyklų akordeono dalyko moksleivius, pedagogus, akademikus, profesionalius muzikantus.

Nacionalinis Lietuvos akordeonistų konkursas pirmą kartą įvyko 2016 m. Klaipėdoje ir jau pirmaisiais konkurso organizavimo metais sulaukė didelio akordeono atlikėjų bei klausytojų susidomėjimo, pritraukė daugiau nei pusantro šimto dalyvių – solistų, ansamblių, orkestrų, pedagogų, muzikų, akademinės bendruomenės atstovų. Siekiant jaunuosius akordeonistus supažindinti su skirtingais Lietuvos regionais, renginys organizuojamas kas dvejus metus, vis kitame mieste: 2016 m. Klaipėdoje, 2018 m. akordeono muzika skambėjo Šiauliuose, 2020 m. – Kaune, 2022 m. – Varėnoje, o šiemet vyko jaukiame Širvintų miestelyje. Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos, Lietuvos nacionalinės akordeonistų sąjungos ir Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro organizuojamame konkurse šiemet  dalyvavo apie 200 konkursantų, kuriuos 15-oje kategorijų vertino kompetentinga akordeono profesionalų žiuri, sudaryta iš beveik 50 atstovų.

Šiame konkurse taip pat dalyvavo Jašiūnų muzikos mokyklos jaunieji akordeonininkai:

Didžiuojamės ir sveikiname!